Menu Zavrieť

Zoštíhlenie tváre – Bukálna lipektómia

Viditeľné lícne kosti pridávajú mužom i ženám na atraktivite. Častokrát sa však “stratia” pod vrstvou tuku v lícach. Pre zvodnejšie črty tváre stačí odobrať vrstvu tuku spod lícnych kostí. Bukálna lipektómia, alebo odstránenie tuku z líc, je novinkou na slovenskom trhu. Výsledkom je zoštíhlenie tváre v oblasti líc.

Pre koho je zákrok vhodný

Bucľatá tvár bola kedysi považovaná za znak dobrej výživy, dnes trendy udávajú za príťažlivé ostrejšie črty tváre. Na zoštíhlenie tváre sa objednávajú ženy túžiace po zvodnejších kontúrach alebo muži, ktorí si želajú mať výrazné lícne kosti a uhrančivé črty. Chirurgický zákrok je rovnako vhodný aj pre ľudí, ktorých trápi ochabnutá pokožka na tvári. Tvár v pokročilom veku totiž môže pripomínať skôr hrušku ako trojuholník, ktorý sa vo svete považuje za atraktívny.

O zákroku

Pred samotným zákrokom je dôležitá konzultácia s našim lekárom. Zákrok trvá hodinu a výsledok je vidieť ihneď. Bukálna lipektómia je relatívne jednoduchá plastická operácia, ktorou sa malým rezom z vnútornej strany líc odstraňujú tukové kolieska. Prebieha v lokálnej anestézii a nezanecháva žiadne vonkajšie jazvy. Vďaka injekčne podanému anestetiku je bezbolestná. Tvár získa vypnutý príťažlivý vzhľad a mladícku sviežosť.

Po zákroku

I keď zákrok sa vykonáva na počkanie, je potrebná určitá doba na rekonvalescenciu. Približne 3 – 4 dni po operácii sa nosí špeciálna bandáž, ktorá napomáha výslednému efektu. Prvé dni by sa malo vyhnúť spaniu na bruchu a dotýkaniu sa tváre v oblasti líc. Až do zotavenia sa odporúča vyhýbať sa nadmernej artikulácii a smiechu. Najbližšie 3 mesiace sa treba vyhnúť akejkoľvek fyzickej aktivite. Efekt operácie sa v plnej kráse prejaví do 2 mesiacov.

Vďaka pokrokovej metóde zoštíhlenia tváre v oblasti líc sa pre plnšiu tvár už viac netreba trápiť žiadnymi diétami. Aj bacuľatá tvár či jej neželaný tvar vplyvom veku sa môže stať podmanivou podľa súčasných trendov.