Menu Zavrieť

Temporálny lifting

Temporálny lifting

Zdvihnutie spánkovej oblasti

Temporálny lifting patrí medzi tzv. omladzujúce zákroky. Ide o zdvih obočia s najvýraznejším efektom oproti iným, menej invazívnym, výkonom na obočí a zároveň zákrok rieši prejavy starnutia v oblasti spánkovej oblasti.

Pri zákroku v zásade redukujeme nadbytočnú kožu v spánkovej oblasti, fixujeme jednotlivé štruktúry na ich pôvodné miesta a spevňujeme tkanivá tak aby sme zabránili progresii starnutia tkanív v tejto oblasti. . Rez a rana sa nachádzajú vo vlasovej časti hlavy, takže sú takmer neviditeľné. Zákrok vyhladzuje vrásky čela, spánkovej oblasti a taktiež v oblasti kútikov očí. Najčastejšie sa temporálny lifting kombinuje s blefaroplastikou alebo faceliftingom. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii. Potrebná je jednodňová hospitalizácia. Finálny estetický výsledok je viditeľný po 8. týždňoch. Ďalší zákrok sa vykonáva po 8. až 10. rokoch.

Dĺžka zákroku

1 hodina

Pooperačný režim

Po zákroku je potrebné nosiť niekoľko dní pooperačnú elastickú ohlávku. Dáva sa dolu iba pre osobnú hygienu. Po zákroku sú rany citlivé, je nutné prikladať studené obklady prvé 2 dní. Ak sú prítomné stehy, vyberajú sa po cca. 10.-14. dňoch. Je nutné vyhýbať sa fyzickej aktivite po dobu 3 týždňov.