Menu Zavrieť

Líščie oči

Ak sa orientujete vo svetových trendoch plastickej chirurgie, určite ste sa už stretli s tvárovým vylepšením Foxy eyes alebo Líščie oči. Zvodný pohľad líšky môžete dosiahnuť buď makeupom ako známa Bella Hadid, alebo trvalým spôsobom na klinike Chirkoz.

Ako to vidia muži

Keď sa spýtate muža, čo si na žene všimne ako prvé, sú to okrem celkového vyžarovania prsia, zadok a oči. Keď slová nestačia, oči prezradia mnoho. Jedným pohľadom vedia vyjadriť zmyselnosť, vyzývavosť či plachosť. Aj tvar očí výrazne prispieva k tomu, či je pohľad ženy vábivý a zvádzajúci.

Pre koho je zákrok vhodný

Pre efekt “Ľíščie oči” sa rozhodnú ženy, ktoré túžia podčiarknuť svoj prirodzený vzhľad “mandľovými” očami a dosiahnuť tak zvodnejší pohľad. Trendový zákrok vypnutia pokožky v oblasti očí sa vykonáva na našej klinike aj za účelom pozdvihnutia poklesnutej časti tváre v okolí očí a ako prevenciu proti starnutiu. V miestach aplikácii niťového liftingu dochádza k obnove tvorby kolagénu.

O zákroku

Moderná metóda nechirurgickej úpravy tvaru očí sa vykonáva vláknom, ktoré sa zavádza do podkožia a je úplne vstrebateľné, nealergizujúce a odbúrateľné telom. Niťový lifting je minimálne bolestivý miniinvazívny zákrok v lokálnom znecitlivení. Hlavnou zložkou zavádzaných nití je polydioxanon, ktorý je obalený kyselinou hyalurónovou.

Metóda výkonu

Samotnej aplikácii niťami predchádza konzultácia s plastickým chirurgom, ktorý navrhne spôsob a metódu ošetrenia. Pred zákrokom lekár nakreslí na pleť body, ktorými bude nite viesť. Zákrok sa vykonáva v lokálnom znecitlivení a netrvá dlhšie ako 30 minút.

Tenká ihla zavedie samovstrebateľné vlákno do hĺbky podkožia 3 až 5 mm. Vlákno sa upraví tak, aby pokožka bola vypnutá a prirodzene hladká bez viditeľnejších vrások a poklesu.

Aká je rekonvalescencia

Nanesie sa upokojujúci krém na pozákrokové hojenie. Odporúča sa nosiť pár dní ohlávku /aspoň v noci/, aby sa predišlo výraznejšiemu opuchu tváre. Efekt mezonití je vidno okamžite a následne cca 4 – 6 mesiacov ešte narastá, pretože vplyvom aplikovaných nití sa v mieste aplikácie vlákna začne vytvárať nový kolagén. Výsledný efekt vydrží 1 až 2 roky. Aplikáciu nití je možné kedykoľvek zopakovať, poprípade kombinovať s botulotoxínom alebo kyselinou hyalúronovou.

Aplikácia mezonití do tváre vytvára žiadaný efekt Líščich očí. Okrem toho niťový lifting redukuje hlbšie aj jemnejšie vrásky a pomáha v boji proti starnutiu pokožky.