Menu Zavrieť

Facelift – chirurgické omladenie tváre a krku

“Vyrieši váš súboj s časom a vráti vašu tvár späť v čase”.

Kedy je správny čas rozhodnúť sa pre facelifting ?

Facelifting je omladenie tváre a patrí do kategórie plastickej operácie tváre. Problematika prejavu starnutia tváre – ako je poklesnutá pokožka tváre a krku je dôvodom, pre ktorý sa ženy obracajú na odborníkov v oblasti plastickej chirurgie. Touto plastickou operáciou dosiahneme “omladenie” tváre a krku a taktiež napnutie ochabnutých častí tváre a krku.

Zákrok je najvhodnejší  u žien vo veku 45 – 55  rokov a viac.

Typy liftingu tváre

  • minilifting
  • klasický facelifting
  • lifting krku a podbradku
  • kompletný facelifting ( zahŕňa aj korekciu viečok)

Príprava pred zákrokom

Dôležitou súčasťou predprípravy pred podstúpením samotného zákroku je absolvovanie vstupnej konzultácie, ktorá je na našej klinike bezplatná. Na pohovore s odborným lekárom sa dozviete, či ste vhodný adept na tvárový lifting a lekár vám dôkladne vysvetlí operačný postup. Ak nie ste vhodný kandidát na operačný facelifting, lekár Vám môže odporučiť i nechirurgický lifting tváre – niťový lifting tváre “mezo nite”.

Ako prebieha samotný výkon ?

Facelifting tváre sa realizuje v lokálnej anestézií a trvá v priemere do 3 hodín. Postup výkonu pri vyhladení celej tváre – rezy pri zákroku sa vedú z vlasatej spánkovej oblasti, tesne popred ušnicu a okolo ušného lalôčika, zakončenými za ušnicami. Po zákroku sa vkladá drenáž a vykoná sa bandáž tváre.

Pozákrokové obdobie

Po zákroku je možný výskyt opuchov tváre, krvné podliatiny , ktoré sa môžu nachádzať aj v oblasti očných viečok a krku. Preväz sa realizuje na 5. deň po zákroku. Po tomto preväze je možné umyť si šetrne vlasy, make up – krém sa neaplikuje. Ďalší preväz sa realizuje na 10. – 14. deň po zákroku, kedy sa zároveň odstránia aj stehy.

Hojenie rán závisí od schopnosti hojenia sa organizmu každého jedinca a od prístupu a dodržaniu pooperačných pokynov lekára, ktoré vysvetlí plastický chirurg – operatér na vstupnej konzultácií.

Ako dlho vydrží výsledný efekt ?

Výsledný efekt je ženu obrovským prínosom, ktorý zotrvá niekoľko rokov – v trvaní od 5 až 10 rokov.