Menu Zavrieť

Bradavice na končatinách, kurie oká

Vírusové bradavičky sú veľmi častou nepríjemnosťou, ktoré sa z času za čas objavia na našom tele. Mnohí z nás už mali možnosť zoznámiť sa s týmto malým „záškodníkom“. Niektorí ľudia sa ich snažia zbaviť pri prvých náznakoch, a to rôznymi masťami a babskými receptami.

Sú aj ľudia, ktorým bradavička spočiatku neprekáža a dokonca sa im podarí existovať s bradavičkou aj niekoľko mesiacov, či už rokov. Avšak i tejto skupinke ľudí, začne po čase ich výskyt prekážať, nakoľko zistia, že z jednej bradavičky vznikajú ďalšie a ďalšie a ložisko sa rozširuje. Nepomohla Vám doterajšia liečba?

Lyžičková metóda “exkochleácia”

Naši lekári využívajú pri svojej práci aj tzv. “lyžičkovú metódu” odstránenia vírusovej bradavice. Je to klasická metóda, ktorá je overená a lekár natrvalo odstráni bradavicu použitím tejto metódy.

Priebeh zákroku

Ošetrované miesto lekár dôkladne dezinfikuje a  lokálne umŕtvi. Po znecitlivení daného miesta lekár špeciálnou ostrou lyžičkou odstráni bradavicu do hĺbky. Ranka sa po odstránení bradavice  nešije, aplikuje sa antibiotický krém na urýchlenie hojenia. Do 10 – 14 dní sa ošetrované miesto zahojí a v rane dorastie nové zdravé tkanivo. Ak sa zákrok nepodarí a bradavica sa opäť objaví, je dôležité zákrok absolvovať znova a čo v najkratšej dobe, kým sa vírus nerozšíri hlboko.

Chirurgická liečba

Niekedy si “bradavica” vyžaduje  chirurgické odstránenie (pri väčších, hlbších útvaroch). Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, trvá cca 20 minút. Ak sa odstraňuje “bradavica” na chodidle, odporúčame 2 dni držať končatinu  vo zvýšenej polohe a fyzické šetrenie.