Menu Zavrieť

Zväčšenie pŕs bez implantátov

Zväčšenie pŕs bez implantátov

Hľadáte spôsob, ako dosiahnuť zväčšenie pŕs bez implantátov? Máme dobré aj zlé správy. Existujú aj iné možnosti, no ich využitie má svoje obmedzenia.

Po augmentácii, teda zväčšení prsníkov, túži nejedna žena. Chce mať prsia o niečo väčšie a pevnejšie, pretože taký je módny trend. Väčšina však hľadá cesty zväčšenia pŕs prirodzeným spôsobom.

To znamená bez operácie, rekonvalescencie, bez vloženia cudzieho predmetu alebo materiálu do tela, s minimálnym rizikom a za čo najnižšiu cenu.

Rozmenené na drobné

Samozrejme, zväčšenie pŕs bez implantátov je možné a existuje niekoľko spôsobov, ako ho dosiahnuť. Pre všetky však platí, že ide o relatívne krátkodobé riešenie.

Bez silikónových implantátov sa nedá vyriešiť problém s poklesnutým poprsím ani splniť sen o veľkých prsiach.

Ako sa teda dajú zväčšiť prsia prirodzenou cestou?

  • opticky nosením vhodnej podprsenky alebo iných vychytávok s push up efektom
  • zväčšením prsníkov vlastným tukom
  • čiastočne cvičením a masážami
  • dočasne tehotenstvom a dojčením
  • zásadnou zmenou hmotnosti smerom nahor

Určite nájdete na internete veľa odkazov na zväčšenie pŕs bez použitia skalpela, lebo to dokážu bylinky a krémy. Túto možnosť však do zoznamu nezaraďujeme, pretože nie je vedecky dokázaná.

Do zoznamu sme nezaradili ani užívanie antikoncepčných tabletiek, keď síce dochádza k zväčšeniu objemu prsníkov „naliatím“ mliečnych žliaz, ale ide o sekundárny efekt a užívať antikoncepciu s cieľom mať väčšie prsia nepovažujeme za šťastné a zdraviu prospešné riešenie.

Push up efekt

Optické zväčšenie prsníkov, ktoré sú vytlačené nahor alebo z bokov smerom dovnútra dômyselne tvarovanou podprsenkou, je rýchly, bezbolestný a bezpečný spôsob, ako mať plnší dekolt prirodzenou cestou.

Niet divu, že prvá push-upka, ktorá uzrela svetlo sveta pod značkou Wonderbra takmer pred 30 rokmi (jej tvárou sa stala modelka Eva Herzigová), spôsobila revolúciu. V rozvinutom svete neexistovala žena, ktorá by netúžila mať aspoň jednu „push-upku“.

Výplne, ktoré mali prsia malej a strednej veľkosti viac vyzdvihnúť a zaguľatiť, boli rôzne, od molitanu cez ťažký silikón až po ľahučké vzduchové vankúšiky.

Dnes už nie je nosenie push-upky také populárne, pretože ženy síce túžia po väčších prsiach, ale v push-up podprsenke sa necítia veľmi pohodlne. Odmieta ju aj veľa mužov z pocitu sklamania či dokonca oklamania, keď žene push-upku vyzlečú…

Napriek tomu veda a vývoj napredujú a ženy si niekedy zväčšujú objem dekoltu „neviditeľnými“ silikónovými výplňami, ktoré sa dávajú do podprsenky alebo nalepujú priamo pod prsia.

Prsia zväčšené vlastným tukom

Miniinvazívny ambulantný chirurgický zákrok, ktorý sa robí v lokálnej anestézii, nevyžaduje si dlhú rekonvalescenciu a napriek tomu sú výsledkom prsia zväčšené prirodzeným spôsobom, presne to je zväčšovanie prsníkov vlastným tukom.

Na prvý pohľad to vyzerá ako ideálne riešenie. No keď žena získa všetky informácie, ktoré s týmto spôsobom zväčšovania prsníkov súvisia, môže byť sklamaná.

Čo teda treba vedieť? Týmto spôsobom sa dajú prirodzene zväčšiť prsia maximálne o dve čísla. Zvyčajne iba o jedno.

Ak je žena útla a nemá dostatok podkožného tuku (čo je dôvod, prečo má aj menšie prsia), nie je vhodnou adeptkou na zväčšenie pŕs tukom.

Okrem aplikácie tuku do prsníkov si zákrok vyžaduje aj odsávanie tuku z iných častí tela, čo môže byť bolestivé a zvyšuje cenu zväčšenia prsníkov bez skalpela.

Diskutovaným problémom jej aj trvanie zväčšovacieho efektu. Časť aplikovaného tuku sa nikdy neujme, no nie je to zásadné množstvo. Tuk, ktorý sa v prsiach ujme, tam ostane dovtedy, kým žena zásadne neschudne.

Treba si však uvedomiť, že prsia svoj objem a tvar menia prirodzene (vplyvom straty elasticity kože, straty svalovej hmoty, ubúdania tkaniva mliečnych žliaz), takže aj prsia zväčšené tukom môžu poklesnúť a opticky stratiť objem.

Vlastný tuk sa dá do prsníkov dopĺňať v intervale 6 až 12 mesiacov.

Dajú sa prsia zväčšiť cvičením?

Táto otázka zaznieva často v rôznych fórach a stretávajú sa s ňou aj naši lekári v Chirkoz. Odpoveď je čiastočne.

Objem prsníkov sa cvičením zásadne zmeniť nedá. No posilnením prsných svalov sa dá dosiahnuť ich mierne pozdvihnutie, takže je výsledkom opticky plnší dekolt.

Fungujúcimi cvikmi na posilnenie prsných svalov sú klasické kľuky na zemi alebo kľuky pri stene. Vhodné je aj upažovanie a rozpažovanie s jednoručnými činkami či s fľašami minerálky.

Závažie by nemalo byť priveľké, pretože potom sa svalová hmota tvorí a nie spevňuje, zväčšuje svoj objem a výsledkom je širší, no nie plnší hrudník.

Prsné svaly si posilníte aj cvikom, pri ktorom stláčate tvrdú loptu alebo tlačíte dlane proti sebe. Dôležité je mať pritom vystretý chrbát a tlak vyvíjať 20 až 30 sekúnd.

Športom, ktorý jednoznačne rozvíja ženský hrudník, je plávanie.

Striedanie prúdu studenej a vlažnej zo sprchy zas prsníky premasíruje a do istej miery pomáha pokožke udržať si pevnosť a pružnosť. To spomaľuje ich ochabovanie.

Na tomto mieste je dobré spomenúť, že najväčším nepriateľom pevných prsníkov bez ohľadu na ich veľkosť je hrbenie sa. Zlý postoj tela urýchľuje ich ovísanie skutočne účinne.

Rast pŕs vplyvom hormónov

Jedným z prvých neklamných znakov, že žena je tehotná, je zväčšenie prsníkov. „Nalejú“ sa, pretože sa v nich rozpínajú mliečne žľazy a vzniká mnoho nových lobulí.

Za to všetko je zodpovedný hormón progesterón, ktorý sa v ženskom tele tvorí počas tehotenstva, ale aj menštruačného cyklu.

Práve na princípe podobnom estrogénu majú fungovať krémy alebo výživové doplnky, ktoré obsahujú jeho „bratranca“ z rastlinnej ríše – teda fytoestrogény.

Ich účinky a fungovanie v ľudskom organizme ešte stále nie sú dostatočne preskúmané a overené, no už dnes je známe, že pokiaľ má žena nízku hladinu estrogénov, fytoestrogény môžu byť vhodnou náhradou.

Ak má však žena normálnu hladinu estrogénu (je plodná, má menštruáciu), fytoestrogény estrogén vytláčajú z tela a žena oň zbytočne prichádza. To sa môže prejaviť aj na veľkosti jej pŕs…

Vyšší vek, veľké prsia?

S vekom pribúda kadečo – vrásky, skúsenosti, tuk… a objem pŕs. Akoby si z nás príroda robila trochu žarty.

V dôsledku menopauzy sa prsia najskôr zmenšia (klesne hladina už spomínaného estrogénu), ale ďalšie hormonálne zmeny spomaľujú metabolizmus. Výsledkom je ukladanie tuku aj napriek veľkej snahe mnohých žien stravovať sa striedmo a dostatočne cvičiť. V tomto období je to ako bojovať s veternými mlynmi.

Tuk sa ukladá všade, prsia nevynímajúc. A tak sú zrazu väčšie a väčšie. Dokonca väčšie ako počas plodných rokov života ženy.

Ako mať teda veľké prsia? Skutočná a trvalá zmena objemu sa dá dosiahnuť iba prsnými implantátmi, teda augmentáciou. Väčšina žien však netúži po veľkých, ale pevných prsiach akurátnej veľkosti.

Úprava veľkosti či tvaru sa nepodarí bez šikovných rúk skúseného chirurga, bez prvotriednych výplňových materiálov a overených medicínskych postupov. Aspoň dovtedy, kým vedci či lekári neprídu zas na niečo nové.