Chirkoz SK - privátne medicínske centrum

 
O nás Napísali o nás Názory a otázky Kontakt i

U nás aj na splátky

Quatro Home Credit

Kontaktné info

CHIRKOZ SK, s.r.o.
Privátne medicínske centrum
Gercenova 8/F, 851 01 Bratislava

Tel.: 02 635 301 63 -
Mob: 0903 752 533

E-mail pre pacientov: info@chirkoz.sk
E-mail pre press: marketing@chirkoz.sk

Prevencia rakoviny kože Zbavte sa zlatej žily

Labioplastika

Plastická operácia ženského genitálu - úprava vaginálnych pyskov ohanbia

Mám problém tam dolu“, povedia si niektoré dámy. U ženy sa vyskytnú zábrany vyzliecť sa, nemôžu bicyklovať, objavia sa i problémy pri sexe. Návšteva plastického chirurga kvôli úprave intímnych partií býva často otázkou dlhého rozhodovania. Dámy sa zveria do rúk špecialistov z estetických, ale i zdravotných dôvodov. V Spojených štátoch patrí táto operatívna úprava k bežným zákrokom , u nás začína byť čoraz viac vyhľadávaným zákrokom taktiež v súkromnom zariadení Chirkoz v Bratislave Vám poskytneme dokonalý hygienický štandart a odbornú starostlivosť.

 

Čo je labioplastika ?

Ide o kozmetickú úpravu umožňujúcu zmenšenie malých alebo veľkých pyskov ohanbia,či prípadné ich „dotváranie“. Operácia je vhodná u žien s veľkými pyskami ohanbia, ktoré spôsobujú problémy pri bežnom živote, osobnej hygiene, športových aktivitách, pri sexuálnom styku.

 

 

Ako postupovať ?

Samotnej úprave genitálií predchádza dôkladná konzultácia u plastického chirurga. Cieľom konzultácie je „zosúladiť“ estetické nároky pacienta s operačnými možnosťami úpravy tak, aby konečný efekt zákroku bol čo najbližší požiadavkám pacientky. Na vstupnom vyšetrení je nutné pacientku podrobne oboznámiť o spôsobe, akým bude operácia realizovaná a pacienta pozorne informovať o predoperačných a pooperačných pokynoch súvisiacich so zákrokom. Za účelom rozhovoru o uvedenom probléme je možné sa objednať na nasledovných kontaktných telefónnych čislach: 02/ 63 53 01 63 , 0903/75 25 33, info@chirkoz.sk.


Predoperačné pokyny

 

 

Operácia

 

Zákrok prebieha za sterilných podmienok na operačnej sále v lokálnej anestéze. Predtým je nevyhnutné už vyššie spomínané konzultačné vyšetrenie. Princíp operácie spočíva v chirurgickom odstránení nadbytočnej časti pyskov ohanbia a ich úpravou do požadovanej veľkosti a tvaru. Operatér si ešte raz pacientku vyšetrí a preberie s ňou danú problematiku. Po dezinfekcii a zarúškovaní operovanej oblasti si operatér predkreslí tvar rezu, ktorý pacientka operatérovi odsúhlasí. Následne sa pysky znecitlivejú injekciou lokálneho anestetika, ktorú pacientka pocíti ako nepríjemný tlak až bolesť. Po jej aplikácii je dané miesto úplne znecitlivené, takže samotný zákrok ďalej prebieha bezbolestne. Vnímanie tlaku, ťahu je prístupné, nie však bolestivých pocitov. Po odstránení nadbytočného a zastavení možného krvácania sa slizniva pyskov zošíva vstrebateľnými stehmi, ktoré nie je nutné odstraňovať. Po operácii je na sliznici viditeľný opuch a nezvyčajné nie sú ani „modriny“ okolia operovaného miesta, ktoré však časom úplne vymiznú. Vzhľad pošvového vchodu môže byť preto zo začiatku poperačne skreslený. Na konečný výsledok operácie je preto nutné chvíľu počkať, dostaví sa až po ústupe opuchu a vstrebaní „modrín“. Zákrok sa u nás celoročne vykonáva ambulantným spôsobom v lokálnom znecitlivení. Operáciu prevádza špecialista na problematiku plastiky genitálií. Úprava malých pyskov trvá približne 60 min a pre pacientku nie je náročná. Po operačnom zákroku si žena oddýchne na lôžku a odchádza do domácej starostlivosti. Počas domáceho ošetrovania pacientka prichádza na ambulantnú kontrolu dľa dohovoru s operatérom.

 

Báť sa zníženia citlivosti ?

 

Mnohí sexuológovia sa obávajú zníženia citlivosti u operovaných žien. Avšak, mnohé skúsenosti z posledných rokov uvádzajú skôr zlepšenie citlivosti pri pohlavnom styku. Operácia môže pomôcť odstrániť i psychický problém vyplývajúci zo vzhľadu pohlavného ústrojenstva, čím prispieva i k celkovému uvoľneniu a zlepšeniu ich sexuálneho života ženy.

 

Pooperačné obdobie

 

Veľmi záleží na spolupráci a disciplíne pacientky pri dodržiavaní pooperačných pokynov lekára.

 

Okolie pyskov je po operácii opuchnuté, necitlivé a mierne bolestivé 7 až 10 dní. Približne 3 až 4 dni môže pretrvávať mierne krvácanie, respektíve špinenie. Podľa rozsahu zákroku je nutné počítať s 5 až 10 denným obdobím hojenia, pooperačná bolesť trvá 1 až 2 dni, opuchy môžu pretrvávať aj dlhśie obdobie, niekedy 1 až 2 mesiace. Definitívny tvar získa operované miesto približne za mesiac.

 

Z v ý š e n á   i n t í m n a   h y g i e n a !

 

  • pre zmiernenie krvácania a opuchov sa odporúčajú obklady minimálne po 3 hodinách, po každej toalete /močenie a stolica/a najmenej 4 až 5 dní po zákroku,

  • 3 x denne sprchovanie /oplachovanie/ intímnej oblasti dezinfekčným roztokom, prípadne sedací kúpel /vhodná borová voda/ počas 2 týždňov,

  • chladenie pyskov po dobu 1 až 2 týždňov,

  • prvé dni vkladať do nohavičiek sterilnú gázu, neskôr stačí prekrývanie oblasti intímnou vložkou.

 

O b m e d z e n i a !

 

  • pri sprchovaní sa nesmú používať žiadne kozmetické prípravky počas 14-tich dní po zákroku, používať len špeciálny dezinfekčný roztok /bórovú vodu/,

  • vyvarovať sa dlhého sedenia,

  • bezprostredne pooperačne je vhodné nosenie ľahkých a vzdušných odevovo, dávať prednosť sukniam pred nohavicam,

  • mesiac po zákroku sa vyhýbať pohlavnému styku a používaniu vaginálnych čípkov a tampónov,

  • neodporúča sa pôrod do jedného roku od operácie.