Chirkoz SK - privátne medicínske centrum

 
O nás Napísali o nás Názory a otázky Kontakt i

U nás aj na splátky

Quatro Home Credit

Kontaktné info

CHIRKOZ SK, s.r.o.
Privátne medicínske centrum
Gercenova 8/F, 851 01 Bratislava

Tel.: 02 635 301 63 -
Mob: 0903 752 533

E-mail pre pacientov: info@chirkoz.sk
E-mail pre press: marketing@chirkoz.sk

Prevencia rakoviny kože Zbavte sa zlatej žily

Zlatá žila / hemoroidy , Nodus haemorrhoidalis

Symptómy

Hemoroidálne ochorenie má cyklický charakter. Pacienti s dlhoročnými problémami s hemoroidmi udávajú striedanie obdobia s obtiažmi, ktoré trvajú niekoľko dní až týždňov a obdobia relatívneho pokoja. Je zrejmé, že i keď obtiaže vymiznú, ide len o dočasné trvanie.

Priebeh ochorenia je sprevádzaný 4 štádiami.

Prvé štádium sa charakterizuje svrbením, pálením a krvácaním po stolici. Pri druhom štádiu sú spomenuté príznaky výraznejšie, a to nadúvaním jednotlivých uzlov pri stolici,tzv.prolaps uzlov /vyklenutie uzlov/. Vyklenuté uzly sa sami reponujú dovnútra. Tretie štádium je komplikované, prolaps uzlov si pacient musí sám zatlačiť alebo je trvalo prolabovaný a prejavuje sa sekréciou hlienu, krvou na prádle a zápalovými komplikáciami s opuchom. Štvrté štádium je charakterizované už prakticky trvalým krvácaním prolabovaných hemoroidov z ritného otvoru, trhlinami sliznice a môže sa vyskytnúť perianálny abscess.

Príčiny

Príčina vzniku hemoroidov je multifaktorialna. Medzi najčastejšie príčiny patria: zápcha, genetická predispozícia, sedavé zamestnanie, gravidita, nádory v malej panve.

Liečba

Samotnému zákroku v našej chirurgickej ambulancii predchádza rektoskopické /prístrojové/ vyšetrenie konečníka  a určenie štádia hemoroidov, eventuálne vylúčenie iných možných príčin krvácania ako sú polypy, cievne malformácie, divertikuly či nádory.

Pri prvých dvoch štádiách symptomatická konzervatívna liečba: úprava životosprávy, starostlivosť o pravidelnú mäkkú stolicu, maste čípky, z liekov venotoniká. Najvhodnejšie je začať s liečbou pri prvých prejavoch a obrátiť sa s otázkami na lekára. V treťom a štvrtom štádiu je liečba chirurgická. Z historicky významných metód treba spomenúť sklerotizáciu uzlov, opichovú ligatúru, kryodeštrukciu a aplikáciu gumeného prúžku na bázu hemoroidu. Jednou z najúspešnejších možnosti je osvedčená chirurgická liečba skalpelom. Avšak, nevýhodou týchto metód je:

 • pomerne vysoká bolestivosť v pooperačnom stave a zdĺhavá rekonvalescencia
 • nemožno odstrániť všetky hemoroidy naraz
 • vyžaduje si niekoľkodňovú nemocničnú hospitalizáciu.

Najmodernejšími postupmi používanými v liečbe zlatej žily v našom zariadení sú LIEČBA LASEROM a OŠETRENIE PRÍSTROJOM HALL DOPPLER

Liečba zlatej žily LASEROM je špecializáciou našej chirurgickej ambulancie

Laserová liečba je pokrokovou metódou v liečbe hemoroidov. Samotnému zákroku predchádza rektoskopické  vyšetrenie konečníka, ktoré trvá len niekoľko minút.

Výhody použitia laseru

 • tenký laserový lúč, minimálne poškodzujúci okolité tkanivá, ktorý odstráni hemeroid za súčasného ošetrenia jeho miesta
 • dochádza k okamžitému zastaveniu krvácania
 • dochádza k menšiemu opuchu
 • dochádza k podstatne menším bolestiam
 • hojenie je nepomerne rýchlejšie
 • zákrok je prevádzaný ambulantne v lokálnej anestéze, ktorá sa nespája s mnohými rizikami v porovnaní s celkovou anestézou
 • rýchlejšia rekonvalescencia a návrat do zamestnania
 • odstánenie všetkých hemoroidov naraz

Po výkone pacient odchádza domov. Následne prichádza na druhý deň na preväz. Nasledujúce 3-4 dni sa odporúča práceneschopnosť a domáce liečenie. Vyliečenie sa dá očakávať do siedmich dní. Treba pripomenúť, že dĺžka rekonvalescencie je individuálna a závisí aj od štádia a veľkosti hemoroidov.

Nevýhody použitia laseru

Uvedený zákrok nie je hradený zdravotnými poisťovňami.

Cenník 

Cennik Vám ochotne poskytneme na základe telefonického alebo mailového vyžiadania na nasledovných kontaktoch SZZ: 02/63530163, 0903/752533, info@chirkoz.sk.

Časté otázky

Čo sú hemoroidy?

Ľudovo nazvané zlatá žila sú rozšírené žily v oblasti konečníka. Vytvárajú sa vo vnútri, vonku a najčastejšie sú kombinované. Toto ochorenia sa vyskytuje viac ako u polovice populácie. Častejšie u mužov.

Dosahuje sa touto metódou lepších výsledkov?

Laserový lúč je veľmi tenký - minimálne poškudzuje okolité tkanivá,dochádza k minimálnemu krvácaniu, opuchu, rýchlejšiemu zahojeniu.

Je zákrok bolestivý?

Zákrok prebieha v lokálnej anestéze a je prakticky bezbolestný.

Ako dlho trvá zákrok?

Operácia trvá v rozsahu 30-45 min. Dĺžka operácie závisí od štádia a veľkosti hemoroidov.

Hradí zákrok zdravotná poisťovňa?

Zdravotné poisťovne neuhrádzajú tieto zákroky. Avšak, Chirkoz SK s.r.o. má uzatvorenú zmluvu so splátkovou spoločnosťou Quatro a Home Credit, cez ktorú je možné prefinancovať celý zákrok alebo jeho časť.

Viac informácií Vám poskytnú kompetentní pracovníci.

Poplatok za vstupné vyšetrenie: 35 €. Poplatok za zákrok: od 300 do 500 €, v závislosti od rozsahu /na našej infolinke Vám poskytneme bližšie informácie/. Účtujeme si rezervačný poplatok 50 € v prípade rezervácie konkrétneho termínu pre operačný zákrok.